KRAJ! Crvena Zvezda osvojila Šampionat Srbije

Podeli vest!

Fudbaleri Crvene zvezde postali su šampioni Srbije i tako došli do 31. titule u istoriji kluba. Crveno-beli su do tog dostignuća stigli posle ubedljive pobede protiv ekipe Rada na Banjici sa 5:0.

Ekipa Dejana Stankovića nije mnogo odugovlačila pa je nakon dva i po meseca pauze odmah iskoristila prvu od četiri meč lopte i overila šampionsku titulu, 31. u istoriji kluba sa Marakane. Prilično ubedljivo i bez dosta muke crveno-beli su savladali nedoraslog rivala koji je i pre ovog meča imao najlošiju gol razliku u čitavoj Superligi.

Nije pomogao ni najbolji strelac u istoriji srpskog fudbala, nekadašnji napadač Crvene zvezde, Andrija Kaluđerović koji se kao i ostatak ekipe Rada nije video na ovom meču. Gosti su odlično zatvorili sve prilaze golu Milana Borjana koji gotovo da nije ni imao posla.Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu i to posle samo 12 minuta. Prvo je Mirko Ivanić pogodio iz penala u 24. minutu, nakon što je Aleksu Vukanovića srušio Perendija, a sudija Danilo Grujić pokazao na belu tačku. Svega šest minuta kasnije odlično je strelac prvog gola proigrao Srđana Babića i “prodao” domaćima uigrano akciju, a štoper pogodio gol nemoćnog Markovića.

Nije mnogo trebalo Aleksi Vukanoviću da se i sam upiše u strelce pa je tako u 36. minutu iskoristio dodavanje El fardu Bena i potvrdio dvanaestominutni “blickrig” crveno-belih. Na 0:4 povisio je Miloš Degenek koji je u 57. minutu bio najviši u skoku nakon kornera koji je izveo Ben i pogodio mrežu Rada. Tako je štoperski tandem Zvezde na ovom meču bio i golgeterski raspoložen. Konačan rezultat postavio je Vukanović koji je u 82. minutu matirao Markovića po drugi put na utakmici i pokazao Stankoviću da je u ozbiljnoj golgeterskoj formi (postigao po gol na obe pripremne utakmice).

Zvezda je ovim trijumfom i zvanično postala šampion Srbije, po 31. put u istoriji kluba pa će već u narednom kolu protiv Radnika i to uz određeni broj navijača moći da ima šampionsko slavlje. Crveno-beli će tako biti prestavnik Srbije u kvalifikacijama za Ligu šampiona i to od drugog kola.

Blic/Foto: Sport